Haziran 12, 2012

In The Mood For Love


''Beğendiğiniz bedenlere, hayalinizdeki ruhları koyup, aşk sanıyorsunuz." Othello

Bu kadar zaman nasıl olduda atlanmış bu filmden bahsedilmemiş blogumda hayret doğrusu. Geçmiş kayıtlarda gözüme çarpmadı. Hoş bahsettiysem de tekrarı olsun.
Geçen akşam muhabbetinden aklıma takıldı, zaten takılmaması imkansızdı, kocaman bir poster bana doğru bakıp duruyordu.
Wong Kar Wai kutsal adamımız'ın my blueberry night sendromu sonrası neleri var derken keşfedilen ama daha çok bir radyo programı sonrası bu şarkı da neyin nesiymiş denilerek aranıp bulunan ve yine adamımıza denk gelinen filmi : In The Mood For Love.
Kendisi unutamadığım ender filmlerden olmakla birlikte hikaye içinde hikayeye boğan, şarkıları ile ordan oraya savuran, o kadının dimdik upuzun boynu ile kıskandıran, görselliği mucize gibi, anlatımı sade, kimilerine göre iç karartan ama bu tarz filmleri sevenler için best dediğimiz bir filmdir. Aldatma bile o kadar güzel işlenmiştir ki, o cafe sahnesine kadar hadi canım dedirtir. Bazı konuşmalar gerçekten varolsaydı böyle olmalıydı, belki de varoldukları için filmlere mevzu oluyorlar..

Dün geceden beri dönüp duruyor. Her boşlukta muhteşem keman sesine dalıp dalıp duruyorum. 2-3 sene önce olduğu gibi uyku içine geçen şarkım olarak bir süre odama hapsedildi.
In The Mood For Love devamında da 2046 izlenmeli ve sonra hayatın neresinden koysam diye düşünülmelidir tabii ki.

Film tanıtımı ile birlikte gecenin şarkısını da paylaşıp huzurlardan sahnelere doğru çekiliyorum..

Keyifle...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder