Ocak 22, 2010

Tom Waits & Mule VariationsHakkında ne yazsam diye düşündüm; biyografisini mi eklesem, yoksa uzun uzun anlatsam mı bana bıraktıklarını.... Sonra bu yoruma denk geldim. En iyisi direk bunu eklemek sanırım.

"..
tom waits, bir tren istasyonundan ilk hareket edecek herhangi bir treni beklemektedir. alacakaranlıktır zaman ve saçaklardan süzülen yağmur, roll dergsinin bize hatırlattığı can yücel'in dizelerini anımsatır.
"o adam ki hareket memuru
ikamete memur edilir mi hiç..."

tom waits yola koyulmuştur. elinde arka sokaklardan birinde salıverdiği bir yağmur köpeğinin ışıltısı tasması. o, geleceği düşünmez. çünkü bizzat gelecekten gelmektedir.

tom waits trenden iner. indiği yer, onun için zamanı ölçmek için kullandığı coğrafik bir araçtır. çantasında, eski bir gitarla birlikte şunlar vardır: bir kadın fotoğrafı, bir şişe jeam beam ve bir ufak şişe gözyaşı.

durmuş olan ve kullanmadığı saatinin arkasına nietzsche'nin şu sözünü kazımıştır: "intikamda ve aşkta kadın, erkekten daha barbardır."

indiği yerde bir an onu görenlerin ağzından şu sözler dökülür: "adamın resmen halesi var"

ve bu satırların yazarı, eski bir dostunun -neal cassady gibi- nerede olduğunu bilmemekte ve kendisine şu şekilde seslenmektedir: "kertenkelenin sırrını keşfettim. kopan tarafı bende. ölmeden görüşelim"

hayat, notaların arasında, bir lucky strike'ın ve jim beam'in ucunda akıp gitmektedir.
ve new york'ta güneş soğumakta, akşam olmaktadır. "

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=Tom+Waits


Muhteşem albümlerinden en sevdiğim için alttaki linki değerlendirebilirsiniz :)http://rs242.rapidshare.com/files/118951489/1999_-_Mule_Variations.rar

Password :bunalti.com


MULE VARIATIONS
1- big in japan
2- lowside of the road
3- hold on
4- get behind the mule
5- house where nobody lives
6- cold water
7- pony
8- what's he building ?
9- black market baby
10- eyeball kid
11- picture in a frame
12- chocolate jesus
13- georgia lee
14- filipino box spring hog
15- take it with me
16- come on up to the house


Diğer albümleri için :
http://www.bunalti.com/?p=8843

1 yorum: